Продукція > NIDEC > SM-42W-10K
SM-42W-10K NIDEC
sm-42&sm-43.pdf
Виробник: NIDEC
Category: Multiturn SMD trimmers
Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 10kΩ; 250mW; SMD; ±10%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: multiturn
Resistance: 10kΩ
Power: 0.25W
Mounting: SMD
Tolerance: ±10%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Characteristics: linear
Track material: cermet
Number of electrical turns: 11
Dimensions: 4.8x3.9x5.3mm
Operating temperature: -65...150°C
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Multiturn SMD trimmers, Description: Potentiometer: mounting; multiturn; 10kΩ; 250mW; SMD; ±10%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: multiturn, Resistance: 10kΩ, Power: 0.25W, Mounting: SMD, Tolerance: ±10%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Characteristics: linear, Track material: cermet, Number of electrical turns: 11, Dimensions: 4.8x3.9x5.3mm, Operating temperature: -65...150°C.