SM-43TX103 Nidec Components Corporation
sm-42&sm-43.pdf
Виробник: Nidec Components Corporation
Description: TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: Gull Wing
Resistive Material: Cermet
Part Status: Active
Resistance: 10 kOhms
Написати відгук
Description: TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: Gull Wing, Resistive Material: Cermet, Part Status: Active, Resistance: 10 kOhms, Number of Turns: 5.