SM4004-CT
SM4004-CT Diotec Semiconductor
sm4001.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO213AB
Packaging: Strip
Package / Case: DO-213AB, MELF
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-213AB (MELF)
Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 400V 1A DO213AB, Packaging: Strip, Package / Case: DO-213AB, MELF, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 1.5 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-213AB (MELF), Operating Temperature - Junction: -50°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 400 V.