SMB10J26A
SMB10J26A Formosa Microsemi Co., Ltd.
SMB10J SERIES_B2102.pdf
Виробник: Formosa Microsemi Co., Ltd.
Description: TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 23.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42.1V
Power - Peak Pulse: 1000W (1kW)
Написати відгук
Description: TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 23.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 26V, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 28.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 42.1V, Power - Peak Pulse: 1000W (1kW), Power Line Protection: No.