SMF120CAL0S0PG
SMF120CAL0S0PG NextGen Components
SMF120CAL0S0PG.pdf?rlkey=8sfxxa6atfzir23sehgp8j5ef&st=zlo7t0fr&dl=1
Виробник: NextGen Components
Description: TVS Diodes 120V Bi. Channel SOD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-123F, SMF
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.04A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 120V
Supplier Device Package: SMF/SOD-123FL
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 193V
Power - Peak Pulse: 200W