Продукція > JAM > SMH25-05WL
SMH25-05WL
SMH25-05WL JAM
SMH.pdf
Виробник: JAM
Description: 2.5 MM W TO B CONNECTOR 5P WAFER
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC/DC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 5
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm)
Insulation Height: 0.291" (7.40mm)