Продукція > JAM > SMH25-06WS
SMH25-06WS
SMH25-06WS JAM
SMH.pdf
Виробник: JAM
Description: 2.5 MM W TO B CONNECTOR 6P HEADE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC/DC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 6
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Locking Ramp
Number of Positions Loaded: All
Termination: Kinked Pin, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.126" (3.20mm)
Insulation Height: 0.563" (14.30mm)