SNJ54ACT240J
SNJ54ACT240J Texas Instruments
sn54act240.pdf
Виробник: Texas Instruments
Description: 54ACT240 OCTAL BUFFERS/DRIVERS W
Packaging: Bulk
Package / Case: 20-CDIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Through Hole
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Supplier Device Package: 20-CDIP
Part Status: Active
на замовлення 144 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 54ACT240 OCTAL BUFFERS/DRIVERS W, Packaging: Bulk, Package / Case: 20-CDIP (0.300", 7.62mm), Output Type: 3-State, Mounting Type: Through Hole, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 20-CDIP, Part Status: Active.