SP10F-24-15D
SP10F-24-15D ARCH Electronics Corp
SP10F.pdf
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Package / Case: 6-SIP Module
Size / Dimension: 0.87" L x 0.37" W x 0.48" H (22.0mm x 9.5mm x 12.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 333mA, 333mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 10W, Packaging: Box, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: 6-SIP Module, Size / Dimension: 0.87" L x 0.37" W x 0.48" H (22.0mm x 9.5mm x 12.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 333mA, 333mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Part Status: Active, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 2.25 kV.