SPM25-050-D48N-C
SPM25-050-D48N-C Murata Power Solutions Inc.
SPM25_PDF_ISOLATEDDCDCCONVERTER?lastModifiedDatetime=20250707193426
Виробник: Murata Power Solutions Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 25W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.41" H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 5A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 25 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
на замовлення 147 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 25W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.41" H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 5A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 25 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SPM25-050-D48N-C SPM25-050-D48N-C Виробник : Murata Power Solutions spm25.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 5V 25W
на замовлення 63 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Converter: DC/DC; 25W; Uin: 36÷75VDC; Uout: 12VDC; Iout: 5A; DIP; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 25W
Input voltage: 36...75V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 5A
Case: DIP
Mounting: THT
Manufacturer series: SPM
Body dimensions: 25.4x25.4x10.41mm
Efficiency: 91%
Operating temperature: -40...85°C
Insulation voltage: 1.6kV DC