SR20100PT C0G
SR20100PT C0G Taiwan Semiconductor Corporation
SR2020PT%20SERIES_J2103.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ARRAY GP 100V 20A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY GP 100V 20A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.