SR501A223KAA
SR501A223KAA KYOCERA AVX
SR-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.022UF 100V NP0 RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.022 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 0.022UF 100V NP0 RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.022 µF.
Інші пропозиції SR501A223KAA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SR501A223KAA SR501A223KAA Виробник : Kyocera AVX avx_10032019_SR_old-1823535.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V .022uF C0G(NP0) 10 % 10.16 mm