SR505E105ZAR
SR505E105ZAR KYOCERA AVX
SR-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SKYCAPS
Packaging: Bulk
Tolerance: -20%, +80%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: Z5U
Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm)
Capacitance: 1 µF
Написати відгук
Description: SKYCAPS, Packaging: Bulk, Tolerance: -20%, +80%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: Z5U, Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 10°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm), Capacitance: 1 µF.