Продукція > KYOCERA AVX > SR505E475ZARTR1
SR505E475ZARTR1
SR505E475ZARTR1 KYOCERA AVX
SR-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 4.7UF 50V Z5U RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: -20%, +80%
Lead Style: Straight
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: Z5U
Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 4.7UF 50V Z5U RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: -20%, +80%, Lead Style: Straight, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: Z5U, Size / Dimension: 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 10°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), Height - Seated (Max): 0.560" (14.22mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SR505E475ZARTR1 SR505E475ZARTR1 Виробник : Kyocera AVX SR-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50 VDC 4.7 uF Z5U -2 0/+80% 10.16 mm