SRA16100 C0G Taiwan Semiconductor Corporation
SRA1620%20SERIES_K2103.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 16A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 16A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 16 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 16A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 16A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 16 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.