SRCN2A21-10S
SRCN2A21-10S JAE Electronics
SRCN_Series.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Voltage Rating: 250VAC, 350VDC
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 21-10
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
на замовлення 135 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Voltage Rating: 250VAC, 350VDC, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 10, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 21-10, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.