SRE6603-101M
SRE6603-101M Bourns Inc.
sre6603.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 100UH 300MA 480MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 480mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant: 10MHz
Current - Saturation (Isat): 130mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.115" (2.92mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 300 mA