SRL12121P
SRL12121P BriskHeat
Виробник: BriskHeat
Description: SRL / SRP SILICONE RUBBER HEATIN
Power (Watts): 360 W
Features: Leads Potted, User Selectable Voltage
Packaging: Bulk
Color: Orange
Voltage: 120V
Material: Silicone Rubber
Length: 12.000" (304.80mm)
Shape: Square
Thickness: 0.189" (4.80mm)
Type: Heat Blanket
Width: 12.000" (304.80mm)
Termination: Wire Leads
Attachment Method: Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Approval Agency: CE, CSA, cURus
Part Status: Active
Watt Density @ 12V: 2.5 W/in²
Temperature Rating: 450°F (232°C)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SRL / SRP SILICONE RUBBER HEATIN, Power (Watts): 360 W, Features: Leads Potted, User Selectable Voltage, Packaging: Bulk, Color: Orange, Voltage: 120V, Material: Silicone Rubber, Length: 12.000" (304.80mm), Shape: Square, Thickness: 0.189" (4.80mm), Type: Heat Blanket, Width: 12.000" (304.80mm), Termination: Wire Leads, Attachment Method: Pressure Sensitive Adhesive (PSA), Approval Agency: CE, CSA, cURus, Part Status: Active, Watt Density @ 12V: 2.5 W/in², Temperature Rating: 450°F (232°C).