SRR0603-150KL
SRR0603-150KL Bourns Inc.
SRR0603.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: IND6.5X6.5X3.3MM,15UH10%1.2A,SHD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 180mOhm Max
Q @ Freq: 16 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 25MHz
Current - Saturation (Isat): 1.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.134" (3.40mm)
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 900 mA