SRR0618-101ML
SRR0618-101ML Bourns Inc.
SRR0618_Series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 100UH 230MA 2.3OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.3Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant: 13MHz
Current - Saturation (Isat): 270mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.063" (1.60mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 230 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 100UH 230MA 2.3OHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.3Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 100kHz, Frequency - Self Resonant: 13MHz, Current - Saturation (Isat): 270mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.063" (1.60mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 230 mA.