SRR0805-391K
SRR0805-391K Bourns Inc.
srr0805.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 390UH 220MA 2.1OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.1Ohm Max
Q @ Freq: 35 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant: 3.6MHz
Current - Saturation (Isat): 360mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.185" (4.70mm)
Inductance: 390 µH
Current Rating (Amps): 220 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 390UH 220MA 2.1OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.1Ohm Max, Q @ Freq: 35 @ 796kHz, Frequency - Self Resonant: 3.6MHz, Current - Saturation (Isat): 360mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.185" (4.70mm), Inductance: 390 µH, Current Rating (Amps): 220 mA.