Продукція > JAM > SRV42-08WS
SRV42-08WS JAM
SRV.pdf
Виробник: JAM
Description: 4.2 MM W TO B CONNECTOR 8P HOUSI
Voltage Rating: 300VAC/DC
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 8
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Contact Material: Brass
Pitch - Mating: 0.165" (4.20mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm)
Insulation Height: 0.445" (11.30mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.232" (5.90mm)