SSK02-FPH-254-A33
SSK02-FPH-254-A33 Same Sky (Formerly CUI Devices)
ssk02-fph-254.pdf
Виробник: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: 2.54MM FEMALE HEADER 1X33PIN, Y
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 33
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post: Gold
Contact Length - Post: 0.118" (3.00mm)
Insulation Height: 0.335" (8.50mm)