SSKT160-08
SSKT160-08 SMC DIODE SOLUTIONS
SSKT160-08.pdf
Виробник: SMC DIODE SOLUTIONS
Category: Thyristor modules
Description: Module: thyristor; double series; 800V; 160A; T2-1; Ifsm: 5kA; screw
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Mechanical mounting: screw
Type of semiconductor module: thyristor
Gate current: 150mA
Threshold on-voltage: 0.85V
Load current: 160A
Max. forward impulse current: 5kA
Max. off-state voltage: 0.8kV
Semiconductor structure: double series
Case: T2-1
на замовлення 7 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Thyristor modules, Description: Module: thyristor; double series; 800V; 160A; T2-1; Ifsm: 5kA; screw, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Mechanical mounting: screw, Type of semiconductor module: thyristor, Gate current: 150mA, Threshold on-voltage: 0.85V, Load current: 160A, Max. forward impulse current: 5kA, Max. off-state voltage: 0.8kV, Semiconductor structure: double series, Case: T2-1.