SSL-LX15IGC-RP-TR
SSL-LX15IGC-RP-TR Lumex Opto/Components Inc.
SSL-LX15IGC-RP-TR.pdf
Виробник: Lumex Opto/Components Inc.
Description: LED GREEN/RED CLEAR SOT23-3 SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Color: Green, Red
Size / Dimension: 3.00mm L x 1.50mm W
Mounting Type: Surface Mount
Millicandela Rating: 10mcd Green, 10mcd Red
Configuration: Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.2V Green, 2V Red
Lens Color: Colorless
Current - Test: 20mA Green, 20mA Red
Viewing Angle: 140°
Height (Max): 1.05mm
Wavelength - Peak: 565nm Green, 635nm Red
Supplier Device Package: SOT-23-3
Lens Transparency: Clear
Lens Style: Rectangle with Flat Top
Lens Size: 3.00mm x 1.50mm
Написати відгук
Description: LED GREEN/RED CLEAR SOT23-3 SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Color: Green, Red, Size / Dimension: 3.00mm L x 1.50mm W, Mounting Type: Surface Mount, Millicandela Rating: 10mcd Green, 10mcd Red, Configuration: Common Cathode, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.2V Green, 2V Red, Lens Color: Colorless, Current - Test: 20mA Green, 20mA Red, Viewing Angle: 140°, Height (Max): 1.05mm, Wavelength - Peak: 565nm Green, 635nm Red, Supplier Device Package: SOT-23-3, Lens Transparency: Clear, Lens Style: Rectangle with Flat Top, Lens Size: 3.00mm x 1.50mm.