ST2100C36R0 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
st2100c-r.pdf
Виробник: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 3.6KV 3850A RPUK
Packaging: Bulk
Package / Case: R-PUK
Mounting Type: Chassis Mount
SCR Type: Standard Recovery
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 400 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 36250A, 38000A
Current - On State (It (AV)) (Max): 1770 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 4 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.875 V
Current - Off State (Max): 250 mA
Supplier Device Package: R-PUK
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 3850 A
Voltage - Off State: 3.6 kV
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SCR 3.6KV 3850A RPUK, Packaging: Bulk, Package / Case: R-PUK, Mounting Type: Chassis Mount, SCR Type: Standard Recovery, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 400 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 36250A, 38000A, Current - On State (It (AV)) (Max): 1770 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 4 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.875 V, Current - Off State (Max): 250 mA, Supplier Device Package: R-PUK, Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 3850 A, Voltage - Off State: 3.6 kV.