ST600C12C
ST600C12C HUAJING
ST600C.pdf
Виробник: HUAJING
Category: Button thyristors
Description: Thyristor: hockey-puck; 1.2kV; Ifmax: 942A; 600A; Igt: 200mA; bulk
Mounting: Press-Pack
Body dimensions: Ø42/Ø25mm
Gate current: 200mA
Load current: 600A
Max. off-state voltage: 1.2kV
Max. forward impulse current: 9kA
Max. load current: 942A
Kind of package: bulk
Type of thyristor: hockey-puck
на замовлення 10 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Button thyristors, Description: Thyristor: hockey-puck; 1.2kV; Ifmax: 942A; 600A; Igt: 200mA; bulk, Mounting: Press-Pack, Body dimensions: Ø42/Ø25mm, Gate current: 200mA, Load current: 600A, Max. off-state voltage: 1.2kV, Max. forward impulse current: 9kA, Max. load current: 942A, Kind of package: bulk, Type of thyristor: hockey-puck.