ST60300C
ST60300C SMC Diode Solutions
ST60300C%20N2736%20REV.-.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOT 300V 30A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 940 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 300 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARR SCHOT 300V 30A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 940 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 300 V.