ST60L60C
ST60L60C SMC Diode Solutions
ST60L60C N2870 REV.-.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: 60A 60V, TO-220AB, TRENCH SCHOTT
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 80 µA @ 60 V
Написати відгук
Description: 60A 60V, TO-220AB, TRENCH SCHOTT, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 80 µA @ 60 V.