ST80X-10S
ST80X-10S Hirose Electric Co Ltd
ST%20SERIES.pdf
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER SMD 10POS 1MM
Features: Board Guide, Mounting Flange, Shielded
Packaging: Tape & Reel (TR)
Connector Type: Plug, Cradle
Voltage Rating: 100V
Current Rating (Amps): 0.5A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Contact Type: Non-Gendered
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Insulation Height: 0.378" (9.60mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 10POS 1MM, Features: Board Guide, Mounting Flange, Shielded, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Plug, Cradle, Voltage Rating: 100V, Current Rating (Amps): 0.5A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -30°C ~ 80°C, Contact Type: Non-Gendered, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Insulation Height: 0.378" (9.60mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon.
Інші пропозиції ST80X-10S
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ST80X-10S ST80X-10S Виробник : Hirose Electric Co Ltd ST%20SERIES.pdf Description: CONN HEADER SMD 10POS 1MM
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Plug, Cradle
Voltage Rating: 100V
Current Rating (Amps): 0.5A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Non-Gendered
Fastening Type: Latch Holder
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold