STT116GK08B SIRECTIFIER
STT116GKxx.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Thyristor modules
Description: Module: thyristor; double series; 0.8kV; 116A; Ifmax: 180A; 21MM
Type of semiconductor module: thyristor
Semiconductor structure: double series
Max. off-state voltage: 0.8kV
Load current: 116A
Max. load current: 180A
Case: 21MM
Max. forward voltage: 1.5V
Threshold on-voltage: 0.8V
Max. forward impulse current: 2kA
Gate current: 150mA
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Features of semiconductor devices: glass passivated
Mechanical mounting: screw
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Thyristor modules, Description: Module: thyristor; double series; 0.8kV; 116A; Ifmax: 180A; 21MM, Type of semiconductor module: thyristor, Semiconductor structure: double series, Max. off-state voltage: 0.8kV, Load current: 116A, Max. load current: 180A, Case: 21MM, Max. forward voltage: 1.5V, Threshold on-voltage: 0.8V, Max. forward impulse current: 2kA, Gate current: 150mA, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Features of semiconductor devices: glass passivated, Mechanical mounting: screw.