STT165GK08B SIRECTIFIER
_Catalogue_2025-2027.pdf STT165GKxxB.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Thyristor modules
Description: Module: thyristor; double series; 0.8kV; 165A; Ifmax: 300A; 34MM
Type of semiconductor module: thyristor
Semiconductor structure: double series
Max. off-state voltage: 0.8kV
Load current: 165A
Max. load current: 300A
Case: 34MM
Max. forward voltage: 1.56V
Threshold on-voltage: 0.8V
Max. forward impulse current: 5.25kA
Gate current: 150mA
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Features of semiconductor devices: glass passivated
Mechanical mounting: screw
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Thyristor modules, Description: Module: thyristor; double series; 0.8kV; 165A; Ifmax: 300A; 34MM, Type of semiconductor module: thyristor, Semiconductor structure: double series, Max. off-state voltage: 0.8kV, Load current: 165A, Max. load current: 300A, Case: 34MM, Max. forward voltage: 1.56V, Threshold on-voltage: 0.8V, Max. forward impulse current: 5.25kA, Gate current: 150mA, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Features of semiconductor devices: glass passivated, Mechanical mounting: screw.