STT165GK16B
STT165GK16B SIRECTIFIER
STT165GKxxB.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Thyristor modules
Description: Module: thyristor; double series; 1.6kV; 165A; Ifmax: 300A; 34MM
Case: 34MM
Gate current: 150mA
Max. forward voltage: 1.56V
Threshold on-voltage: 0.8V
Load current: 165A
Max. off-state voltage: 1.6kV
Max. forward impulse current: 5.25kA
Max. load current: 300A
Semiconductor structure: double series
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
на замовлення 21 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Thyristor modules, Description: Module: thyristor; double series; 1.6kV; 165A; Ifmax: 300A; 34MM, Case: 34MM, Type of semiconductor module: thyristor, Mechanical mounting: screw, Features of semiconductor devices: glass passivated, Gate current: 150mA, Max. forward voltage: 1.56V, Threshold on-voltage: 0.8V, Load current: 165A, Max. off-state voltage: 1.6kV, Max. forward impulse current: 5.25kA, Max. load current: 300A, Semiconductor structure: double series, Electrical mounting: FASTON connectors; screw.