STT165GK20B SIRECTIFIER
Category: Thyristor modules
Description: Module: thyristor; double series; 2kV; 165A; Ifmax: 300A; 34MM
Type of semiconductor module: thyristor
Semiconductor structure: double series
Max. off-state voltage: 2kV
Load current: 165A
Max. load current: 300A
Case: 34MM
Max. forward voltage: 1.56V
Threshold on-voltage: 0.8V
Max. forward impulse current: 5.25kA
Gate current: 150mA
Mechanical mounting: screw
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Thyristor modules, Description: Module: thyristor; double series; 2kV; 165A; Ifmax: 300A; 34MM, Type of semiconductor module: thyristor, Semiconductor structure: double series, Max. off-state voltage: 2kV, Load current: 165A, Max. load current: 300A, Case: 34MM, Max. forward voltage: 1.56V, Threshold on-voltage: 0.8V, Max. forward impulse current: 5.25kA, Gate current: 150mA, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Features of semiconductor devices: glass passivated, Mechanical mounting: screw.