STT181GK14B SIRECTIFIER
Category: Thyristor modules
Description: Module: thyristor; double series; 1.4kV; 181A; Ifmax: 300A; 34MM
Type of semiconductor module: thyristor
Semiconductor structure: double series
Max. off-state voltage: 1.4kV
Load current: 181A
Max. load current: 300A
Case: 34MM
Max. forward voltage: 1.65V
Threshold on-voltage: 0.88V
Max. forward impulse current: 5.25kA
Gate current: 150mA
Mechanical mounting: screw
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Thyristor modules, Description: Module: thyristor; double series; 1.4kV; 181A; Ifmax: 300A; 34MM, Type of semiconductor module: thyristor, Semiconductor structure: double series, Max. off-state voltage: 1.4kV, Load current: 181A, Max. load current: 300A, Case: 34MM, Max. forward voltage: 1.65V, Threshold on-voltage: 0.88V, Max. forward impulse current: 5.25kA, Gate current: 150mA, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Features of semiconductor devices: glass passivated, Mechanical mounting: screw.