STT200GK18B
STT200GK18B SIRECTIFIER
STT200GKxxB.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Thyristor modules
Description: Module: thyristor; double series; 1.8kV; 200A; Ifmax: 314A; 34MM
Mechanical mounting: screw
Type of semiconductor module: thyristor
Gate current: 150mA
Threshold on-voltage: 0.95V
Max. forward voltage: 1.6V
Load current: 200A
Max. off-state voltage: 1.8kV
Max. load current: 314A
Max. forward impulse current: 7kA
Case: 34MM
на замовлення 10 шт:
Написати відгук
Category: Thyristor modules, Description: Module: thyristor; double series; 1.8kV; 200A; Ifmax: 314A; 34MM, Mechanical mounting: screw, Type of semiconductor module: thyristor, Gate current: 150mA, Threshold on-voltage: 0.95V, Max. forward voltage: 1.6V, Load current: 200A, Max. off-state voltage: 1.8kV, Max. load current: 314A, Max. forward impulse current: 7kA, Case: 34MM, Semiconductor structure: double series, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Features of semiconductor devices: glass passivated.