STT320GK22BT SIRECTIFIER
_Catalogue_2025-2027.pdf STT320GKxxBT.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Thyristor modules
Description: Module: thyristor; double series; 2.2kV; 320A; Ifmax: 502A; 52MM
Type of semiconductor module: thyristor
Semiconductor structure: double series
Max. off-state voltage: 2.2kV
Load current: 320A
Max. load current: 502A
Case: 52MM
Max. forward voltage: 2.2V
Threshold on-voltage: 0.8V
Max. forward impulse current: 8kA
Gate current: 150mA
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Mechanical mounting: screw
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Thyristor modules, Description: Module: thyristor; double series; 2.2kV; 320A; Ifmax: 502A; 52MM, Type of semiconductor module: thyristor, Semiconductor structure: double series, Max. off-state voltage: 2.2kV, Load current: 320A, Max. load current: 502A, Case: 52MM, Max. forward voltage: 2.2V, Threshold on-voltage: 0.8V, Max. forward impulse current: 8kA, Gate current: 150mA, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Mechanical mounting: screw.