SV130K5BL1 Bourns Inc.
sv_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: SV 130VRMS 5MM BULK L1
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc 5mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 600 A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Energy: 9J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 225.5 V
Varistor Voltage (Min): 184.5 V
Varistor Voltage (Typ): 205 V
Maximum AC Volts: 130 V
Maximum DC Volts: 170 V
Capacitance @ Frequency: 180 pF @ 1 kHz