SV140K5BL1 Bourns Inc.
sv_series.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: SV 140VRMS 5MM BULK L1
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc 5mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 600 A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Energy: 9J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 242 V
Varistor Voltage (Min): 198 V
Varistor Voltage (Typ): 220 V
Maximum AC Volts: 140 V
Maximum DC Volts: 180 V
Capacitance @ Frequency: 170 pF @ 1 kHz