Продукція > JAM > SVK40-10WS
SVK40-10WS
SVK40-10WS JAM
SVK.pdf
Виробник: JAM
Description: 3.96 MM W TO B CONNECTOR 10P HEA
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 300VAC/DC
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Locking Ramp
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.156" (3.96mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.142" (3.60mm)
Insulation Height: 0.413" (10.49mm)