SW19STL323
SW19STL323 Linrose Electronics, Inc.
SW19SS_Series.pdf
Виробник: Linrose Electronics, Inc.
Description: SWITCH PB SOLDER TAG ALT ACT PWR
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 5A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: DPST-NO/NC
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-Off, Off-On
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: LED, Green
Illumination Voltage (Nominal): 24 VAC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 19.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Silver
Actuator Marking: Power Symbol
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
на замовлення 8 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH PB SOLDER TAG ALT ACT PWR, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 5A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPST-NO/NC, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-Off, Off-On, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: LED, Green, Illumination Voltage (Nominal): 24 VAC, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Circular - 19.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Silver, Actuator Marking: Power Symbol, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V.