SW20F-24-5S
SW20F-24-5S ARCH Electronics Corp
SW20F.pdf
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: DC DC CONVERTER 5V 20W
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.02" L x 1.02" W x 0.44" H (26.0mm x 26.0mm x 11.3mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: UL
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 20W, Packaging: Box, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.02" L x 1.02" W x 0.44" H (26.0mm x 26.0mm x 11.3mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: UL, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 4A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV, Standard Number: 60950-1; 62368-1.