SW30SSM252
SW30SSM252 Linrose Electronics, Inc.
SW30SS_Series.pdf
Виробник: Linrose Electronics, Inc.
Description: SWITCH PB SCR MOM RING BL 12V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 5A (AC)
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-Mom, Off-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C
Termination Style: Screw Terminal
Illumination Type, Color: LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 30.00mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
на замовлення 34 шт:
Написати відгук
Description: SWITCH PB SCR MOM RING BL 12V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 5A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPST-NO/NC, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Off-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 80°C, Termination Style: Screw Terminal, Illumination Type, Color: LED, Blue, Illumination Voltage (Nominal): 12 VAC, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Circular - 30.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Silver, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V.