SWA2-24-15
SWA2-24-15 Polytron
Polytron-SWA2-Series-DC-DC-Converters-2-Watt-Single-and-Dual-Output-With-S.aspx
Виробник: Polytron
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Features: Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Tray
Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads
Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 70%
Current - Output (Max): 67mA, 67mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Part Status: Active
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1 kV
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 2W, Features: Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Tray, Package / Case: 8-SIP Module, 7 Leads, Size / Dimension: 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 70%, Current - Output (Max): 67mA, 67mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Part Status: Active, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1 kV.