Продукція > KYOCERA AVX > SWLC120272M400B
SWLC120272M400B KYOCERA AVX
SWL-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWL/ CASE: C12/ CAP: 027
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm)
Capacitance: 2.7 mF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.08 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: SERIES: SWL/ CASE: C12/ CAP: 027, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.520" Dia (64.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.843" (123.00mm), Capacitance: 2.7 mF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.08 A @ 10 kHz.