Продукція > KYOCERA AVX > SWNC115392M350B
SWNC115392M350B
SWNC115392M350B KYOCERA AVX
SWN-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWN/ CASE: C11/ CAP: 539
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.110" (28.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 54mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm)
Capacitance: 3.9 mF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.38 A @ 3 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: SWN/ CASE: C11/ CAP: 539, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.110" (28.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 54mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm), Capacitance: 3.9 mF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.38 A @ 3 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWNC115392M350B Виробник : KYOCERA AVX SWN-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 3900uF; 350VDC; Ø64.3x115mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 3.9mF
Operating voltage: 350V DC
Body dimensions: Ø64.3x115mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: SWN
Operating current: 6.7A
ESR value: 54mΩ
Height: 115mm
Diameter: 64.3mm