Продукція > KYOCERA AVX > SWND115392M400B
SWND115392M400B
SWND115392M400B KYOCERA AVX
SWN-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWN/ CASE: D11/ CAP: 539
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 46mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm)
Capacitance: 3.9 mF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.06 A @ 3 kHz
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: SWN/ CASE: D11/ CAP: 539, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 46mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm), Capacitance: 3.9 mF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.06 A @ 3 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWND115392M400B Виробник : KYOCERA AVX SWN-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 3900uF; 400VDC; Ø76.9x115mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 3.9mF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø76.9x115mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: SWN
Operating current: 7.9A
ESR value: 46mΩ
Height: 115mm
Diameter: 76.9mm