Продукція > KYOCERA AVX > SWND220103M400B
SWND220103M400B
SWND220103M400B KYOCERA AVX
SWN-Series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: SWN/ CASE: D22/ CAP: 010
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 8.780" (223.00mm)
Capacitance: 10 mF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 17.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 24.5 A @ 3 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: SWN/ CASE: D22/ CAP: 010, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 8.780" (223.00mm), Capacitance: 10 mF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 17.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 24.5 A @ 3 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SWND220103M400B Виробник : KYOCERA AVX SWN-Series.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 10000uF; 400VDC; Ø76.9x220mm
Service life: 2000h
Type of capacitor: electrolytic
Manufacturer series: SWN
Mounting: SNAP-IN
Operating temperature: -25...105°C
Tolerance: ±20%
Capacitance: 10mF
ESR value: 25mΩ
Diameter: 76.9mm
Body dimensions: Ø76.9x220mm
Height: 220mm
Operating current: 17.5A
Operating voltage: 400V DC