T0835-600TF
T0835-600TF Lumimax Optoelectronic Technology
view?usp=drive_link
Виробник: Lumimax Optoelectronic Technology
Description: TRIAC 600V 8A ITO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: ITO-220AB Insulated
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 40 mA|mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 35 mA|mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 80A @ 50Hz
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Supplier Device Package: ITO-220AB Insulated
Current - On State (It (RMS)) (Max): 8 A
Voltage - Off State: 600 V