Продукція > TAMURA > T1008-R47G
T1008-R47G Tamura
T1008%20Series.pdf
Виробник: Tamura
Description: FIXED IND 470NH 470MA 880MOHM SM
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.106" L x 0.098" W (2.70mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 880mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 450MHz
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max): 0.089" (2.25mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 470 mA